Мобилността в Анталия предостави на участниците възможност да развият своите технически и езикови умения, като същевременно стимулира международното сътрудничество и културния обмен. Учениците усвоиха нови знания в областта на интернет на нещата (IoT) и роботиката, като работиха с микроконтролери и безжични технологии. Мобилността приключи с успешно състезание по разработка на RTC (Real-Time Clock) проекти, което позволи на учениците да демонстрират своите умения в реални задачи.
Проектът улесни сътрудничеството между българските и турските ученици, като имаше няколко интерактивни сесии и работни екипи, съставени от представители на двете страни. Това насърчи съвместната работа по технически проекти и културния обмен. Спортни и социални активности, като волейболния мач с националния младежки отбор по волейбол, допринесоха за изграждането на екипен дух.
Проектът се фокусираше върху техническите умения на учениците в областта на програмирането и роботиката. Участниците работиха с микроконтролери Arduino, като разработиха сложни проекти, включващи сензори, моторни задвижвания и безжична комуникация. Специално внимание се обърна на интеграцията на Bluetooth и Wi-Fi модули за дистанционно управление на устройства, което е важна част от обучението по интернет на нещата (IoT).